להרגיש בטוח: כל מה שצריך לדעת על הובלת חומ"ס

הובלה ושינוע של חומרים מסוכנים (חומ"ס) היא משימה מורכבת במיוחד. נדרשת התחשבות לא רק בשינוע עצמו אלא גם באופן הכנת המשלוח ובכלי הקיבול שלהם.
כדי להימנע מטעויות ותקלות כדאי לדעת שהתחום כולל דרישות בחקיקה בינלאומית.

מה נכלל תחת ההגדרה חומ"ס

הובלות חומ"ס מתייחסות לשינוע של חומרים מסוכנים כגון גזים מתלקחים, גזים לא מתלקחים ולא רעילים, גזים רעילים, נוזלים מתלקחים, חומרים מוצקים מתלקחים, חומרים הנתונים להתלקחות עצמית, חומרים המסוכנים במגע עם מים, חומרים מחמצנים, פראוקסידים אורגניים, חומרים רעילים, חומרים מדבקים, חומרים מאכלים וחומרים וחפצים מסוכנים אחרים.

בשונה מהובלות רגילות, הובלה מסוג זה מתחילה הרבה יותר מוקדם. כדי להוביל ולשנע חומרים מסוכנים מנקודה אחת לשנייה, צריך לקחת בחשבון מספר גדול של מרכיבים חשובים. אחד הדברים החשובים ביותר בתחום הובלת חומ"ס הוא הכרה של הדרישות, התקנים והחוקים אשר התחום כפוף אליהם.
בנוסף, הובלת חומ"ס מתחילה כבר במפעל, בשלב האריזה. כדי להוביל את החומרים בצורה בטוחה, הם צריכים להיארז בצורה קפדנית ונכונה אשר תמנע דליפה או נזק.

בשל העובדה שכיום ניתן לבצע הובלת חומ"ס במגוון רב של דרכים כגון כבישים ורכבות, בים ובאוויר, צריך להתייחס לנושא בכובד ראש. גם כלי הקיבול אשר יאחסן את החומרים המסוכנים בזמן ההובלה הוא מרכיב חשוב במיוחד. כלי הקיבול צריך להיות מתאים לאחסון של חומרים מסוג זה כדי לשמור עליהם לכל אורך הדרך.

חשיבות הצוות המקצועי בעיסוק עם חומרים מסוכנים

שינוע חומ"ס מתבצע ע"י חברות רבות בישראל כאשר המובילה שבהן היא חברת Move-it הובלות. החברה מורכבת מצוות מקצועי ומנוסה אשר בקיא בכל החוקים, התקינות והדרישות בתחום שינוע חומ"ס.

אנשי המקצוע של החברה מעורבים בכל אחד מהשלבים בתהליך כדי להבטיח שלא יגרם שום נזק לאף אחד מהגורמים העוסקים במשימה. מלבד הצוות המקצועי, לחברה יש את הידע, הכלים והציוד המתאים והמתקדם ביותר כדי להבטיח שינוע חומ"ס בדרך היעילה, האמינה והבטוחה ביותר.

כאשר יש צורך בשינוע של חומרים מסוכנים, חשוב להקפיד על טיפול במשנה זהירות כדי למנוע תוצאות הרות אסון גם לאזרחים תמימים ועוברי אורח. בשל גודל האחריות והנזק שיכול להיגרם כתוצאה מהובלה לא מקצועית ולא נכונה, הבחירה בחברה שתבצע את שינוע החומרים היא קריטית ומשמעותית להשלמת המשימה כולה.

צרו קשר

מעוניינים בהובלת מכולות, שינוע חומרים מסוכנים, צריכים הובלת מטענים וסחורות מנמלי ים לכל חלקי הארץ

התקשרו אלינו לקבלת מידע נוסף עבור צרכי ההובלה והשינוע שלכם
שיחת חינם 1800-20-10-04
טלפון 074-701-10-80, טלפון נייד 052-524-1303

היתר רעלים להובלת חומ"ס

שינוע חומרים מסוכנים הוא בהחלט משימה מורכבת ולא פשוטה אשר דורשת חשיבה מוקדמת והסתכלות רחבה על כל השלבים מההתחלה ועד הסוף.
כדי להבטיח שההובלה תעבור בצורה החלקה ביותר, שינוע חומרים מסוכנים דומה לתכנון מבצע צבאי. על המובילים לקחת בחשבון את כל אחד מהמרכיבים החשובים כדי לא להימנע מתקלות.הובלת גז וחומרים דליקים ע"ג נגרר פלטות

משרד התחבורה שם דגש רב על שינוע חומרים מסוכנים והוא קובע תקנות, חוקים ומגבלות נוקשות במיוחד כדי לקבוע למי מגיע היתר להובלת חומרים כאלה. מלבד רישיון והיתר מיוחד אשר מונפק על ידי אגף המטענים במנהל היבשה, על כל מוביל אשר מתעסק בהובלת חומרים מסוכנים לעבור קורס מיוחד לפי סוג החומר המסוכן אותו הוא מוביל.
כאמור, הובלה ושינוע של חומרים מסוכנים מוכרחים להתבצע על ידי איש מקצועי אשר הוסמך לכך ומוכן להעניק פתרון מידי לכל מצב בעייתי בו הוא עלול להיתקל במהלך תהליך השינוע.

כמו כן, יש להקפיד כי לחברת ההובלות "היתר רעלים" להובלת חומרים מסוכנים הניתן על ידי המשרד לאיכות הסביבה וזאת לאחר מבדקים קפדניים.
בנוסף על כך, המשאיות המובילות צריכות להיות בעלות אישור להוביל חומרים מסוכנים ע"י משרד התחבורה והנהגים עברו הכשרה ובעלי רישיון להובלת חומרים מסוכנים.