עולם שטוח: המדריך המלא להובלת משטחים

בשנים האחרונות הולך וגובר הביקוש להובלה של משטחים מנקודה אחת לנקודה אחרת. חברות מתחום החקלאות, הקמעונאות, הביגוד והחשמל הן רק חלק קטן מהחברות שעושות שימוש בהובלות מסוג זה.
איך בוחרים חברת הובלות מתאימה? מה חשוב לדעת? התשובות לפניכם

סחורה ממושטחת – קהל יעד

חברות רבות במשק הישראלי והבינלאומי זקוקות לשירותי הובלת משטחים כדי להעביר סחורות בקלות וביעילות מהנמלים, מהמפעל או המרכז הלוגיסטי – לאתר.
בעולם העסקי, המסחרי והתעשייתי של ימינו, הובלות כאלה הן צורך יום – יומי.

משטחים מהווים מרכיב חשוב בעולם המסחרי בעיקר בזכות העבודה שבאמצעות משטח פשוט אחד ניתן להוביל בצורה יעילה ונוחה כמויות גדולות במיוחד של סחורה.
ברוב המקרים, הסחורה מגיעה לאחד הנמלים בישראל ומשם יש צורך בשירות הובלה שיבטיח שינוע פשוט של כמויות הסחורה האדירות.

בין אם מדובר במשימה חד פעמית או בפרויקט קבוע, נדרשת חברת הובלות ברמה גבוהה כדי לבצע הובלות מסוג זה בצורה הטובה ביותר.
חברת Move-it מתמחה בתחום הובלת משטחים והיא מחזיקה בניסיון של שנים רבות. צוות העובדים המקצועי, מנוסה בהובלה של משטחים במגזר המוסדי והמסחרי.

ציוד מקצועי עבור הובלת משטחים

אם אתם זקוקים לשירותי הובלות משטחים חשוב שתדעו שלא כל חברת הובלה יכולה להעניק לכם את השירות הזה. במקרים מסוימים, יש צורך בציוד מיוחד המתאים לאופי המשטח כגון: משאית עם דופן הידראולית או משאית פתוחה או נגרר וילונות.
היקף ההובלה הוא האלמנט החשוב ביותר ולכן חשוב לעדכן את החברה בכמות המשטחים אותם תרצו להוביל. בנוסף, אחד הנושאים החשובים ביותר של הובלות משטחים הוא ביטוח הסחורה שמבטחת חברת ההובלה במקרה שהסחורה ניזוקה במהלך ההובלה.

הובלה של משטחים היא ללא ספק הובלה מורכבת יותר והיא לא דורשת כוח של סבלים אלא ציוד מתאים וחדיש. שימו לב לוודא מראש מה הציוד שאתם צריכים כדי להעביר את המשטחים. משאית הכוללת רמפה למשל, שונה ממשאיות הובלה רגילות והיא מותאמת להעמסה ופריקה של משטחים ללא צורך במלגזה, אלא באמצעות עגלת משטחים ידנית או חשמלית.

צרו קשר

מעוניינים בהובלת מכולות, שינוע חומרים מסוכנים, צריכים הובלת מטענים וסחורות מנמלי ים לכל חלקי הארץ

התקשרו אלינו לקבלת מידע נוסף עבור צרכי ההובלה והשינוע שלכם
שיחת חינם 1800-20-10-04
טלפון 074-701-10-80, טלפון נייד 052-524-1303

הסיבות לשימוש במשטחים להובלת סחורה

הובלת סחורה ממושטחת היא מושג מוכר ונפוץ במגזר העסקי והמסחרי. מוסדות ציבוריים ופרטיים, חברות ביגוד, הנעלה, מזון, חקלאות וקמעונאות, עושות שימוש שכיח בשירותי הובלת סחורה ממושטחת.
בשל הצורך של חברות אלו להעביר כמה שיותר סחורה ממקום למקום בזמן קצר יחסית, הביקוש להובלות כאלה עולה. משטחי טקסטיל, מזון ואפילו חומרי בניין הם רק חלק מסוגי הסחורות אשר מועברות ממקום למקום באמצעות משטחים.

חשוב לזכור שאופי הסחורה מהווה את המרכיב החשוב ביותר בתכנון ההובלה. אם מדובר במשטחי קרמיקה או זכוכית, יש לנהוג במשנה זהירות כדי למנוע מהתכולה להיפגע. בנוסף, . בזכות העובדה שניתן לשלב סחורות מכל סוג על המשטחים ובצורה מסודרת ומאורגנת מאוד – אין בזבוז של זמן ומקום כמו בארגזי משלוח לא מלאים, וזה מאפשר חסכון כספי לטווח הארוך.

פתרונות הובלה לסחורה ממושטחתהובלת סחורה ממושטחת נחשבת להובלה חסכונית יותר כי היא תופסת פחות מקום ומאפשרת סדר וארגון

בזמן תכנון ההובלה יש לקחת בחשבון את משקל הסחורה ונפחה וכן את סוג הסחורה.
לסחורה בעלת משקל כבד במיוחד או בעלת נפח גדול ישנה אפשרות להוביל באמצעות סמי טריילר ולפי אופי הסחורה ודרישת הלקוח יקבע אם ההובלה תתבצע באמצעות נגרר פתוח שאורכו 12 מטר או באמצעות נגרר וילונות שאורכו 13.6 מטר. בשני המקרים בפריקה תתבצע באמצעות מלגזה.

כמו כן, הובלת סחורה המוגדרת כחומר מסוכן תהיה באמצעות משאית המורשה להוביל חומרים מסוכנים וכן נהג שעבר הכשרה להובלת החומרים המסוכניםהובלת חומרים מסוכנים.
כמו כן יש להקפיד כי לחברת ההובלה "היתר רעלים" להובלת חומרים מסוכנים – אישור הניתן מהמשרד לאיכות הסביבה וזאת לאחר עמידה בדרישות המשרד.

יש לציין כי את ההובלות ניתן לבצע באמצעות סוגי משאיות שונות.
משאיות סמיטריילר בעלות נגררים שונים( נגרר פתוח או סגור בוילון) ובאמצעות משאיות קטנות יותר המורשות להעמיס עד 5.5 טון ו- 7 טון ואורכן כ- 7 עד 8 מטר. משאיות אלו יהיו בדרך כלל יהיו סגורות בוילון ובעלות דופן הידראולית (רמפה) לפריקה סחורה.